07:00 – 21:00

(0216) 465 9 465 / info@codepilates.com

Pilatesin Faydaları Nelerdir ? Neden bu kadar popüler ?

Pilatesin, son zamanlarda oldukça popülerleşmesinin sebebi, düzenli olarak bu egzersiz sistemini uygulayanların, bu sistemle birlikte mükemmel sonuçlar almasıdır. Pilates bir egzersiz sistemidir ve bu sistem kişiye özel olduğundan vücudunuzdaki problemleri en hızlı ve en etkili şekilde giderir.
İlk olarak kaslarınızın kusursuz olmasını sağlar. Eğer daha dik bir posture ve güçlü bir gövdeye sahip olmak istiyorsanız ve aynı anda kaslarınızın da fazla büyümesini istemiyorsanız, pilates size göre.


Sizi Dengeleyen kasları güçlendirir. Genel egzersizlerle çalışmayan ama güçlendirilmesi önemli olan dengeleyici kaslar, pilatesle çalıştırılabilirler. Ayrıca, vücudunuzun farkındalığını arttırır ve dengemizi geliştirir.
Sadece vücudunuz için değil zihniniz içinde pilates çok faydalıdır. Ayrıca sadece kas çalışması içermeyip, esneme ve rahatlama egzersizleriyle stresi, gerginliği atmanıza yardımcı olur.
Bir diğer faydası, pilatesin core kaslarınızı diğer hiçbir egzersizin güçlendirmediği kadar güçlendirildiğini söyleyebiliriz. Buradaki core bölge, vücudunuzun karın bölgesi ve sırt bölgesindeki kaslardır. Bu kaslar vücudunuzda kuvvetli olması gereken en önemli kaslardır. İnsanlar için core kaslar tıpkı bir binanın temeli gibi gibidir, bu kaslar ne kadar kuvvetli ise sizde o kadar kuvvetlisiniz. (uygulamalı olacak)
Sizi yaşlılığa hazırlar ve yaş aldıkça yasayacağınız problemleri en aza indirger. Daha sağlıklı, daha güçlü ve daha esnek kaslara ve eklemlere sahip olursunuz.
Kendi kas çalışma sisteminizi daha iyi tanımanızı sağlayacağı için vücudunuzu daha iyi kullanmaya başlarsınız ve kendinizi sakatlayacak durumlardan kaçınırsınız.
Ve son olarak daha dik durursunuz. Sırt kaslarınızda en efektif şekilde çalışacağınız için omurganızın 2 yanındaki bu kaslar dengelenir, kuvvetlenir ve esner. Bu durumda sizde daha dik daha kuvvetli ve daha hareketli bir omurgaya sahip olursunuz.
Sizde geç olmadan konusunda uzman bir eğitmenle pilatese başlayın. Sağlıklı, güçlü, esnek olun ve yaşam kalitenizi arttırın.

Baris Ozdemir
Code Pilates kurucusu
Code Pilates Academy Master eğitmen

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir