‘Code Academy Uzman Eğitmeni’ olabilmek için, öğrencilerin aşağıdaki eğitimleri tamamlaması gerekmektedir:

- Mat-1 ve Mat-2

 -Reformer 1 ve Reformer 2

- Anatomi Eğitimi

 -Trapeze Table (Cadillac)   1-2-3

- Chair 1-2-3

- Barrels 1-2-3

Code Academy Workshop’ları

-Pilates Anatomisi

-Postür Analizi

-Hamilelik’te, Hamilelik Öncesinde Ve Sonrasında Pilates

-Pilates Aparatları (Foam Roller, Circle, Band ve Mini Ball)

-Reformer, Cadillac ve Chair  Varyasyonları

-İleri Seviye Reformer

Sınavlar :

Eğitmen Adayı Mat ve Reformer  derslerini  tamamladığında öğretebilme kabiliyetini göstermek amacıyla yazılı ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlamalıdır.

Staj Süreci:

Eğitmen adayı,  yükümlü olduğu tüm staj saatlerini tamamlayıp, staj evraklarını doldurarak, evraklarını Code Academy’e mail yoluyla iletmeleri sonucunda Sertifikalarını alabileceklerdir. Staj belgeleri eğitim kitaplarında bulunmaktadır.

Staj İçeriği :

-Alınan Dersler

-Verilen Dersler

-Gözlem Yapılan Dersler

Sınavı Ücretleri:

İlk sınav ücreti Eğitim için ödenen ödemeye dahildir. Sınavdan başarısız olunması durumunda tekrar 2. bir sınav yapılacaktır. (ücretsiz)  2. Sınavdan da başarısız olunur ise, 3. Sınav (Son sınav hakkı) ücretlidir. Son sınavdan da başarısız olunması durumunda, eğitim tekrar edilmelidir.

Code Academy (Compherensive) Uzman Eğitmenlik Sınavı:

Code Pilates Academy’nin tüm sertifika  programlarının başarı ile tamamlanması  sonrasında, Öğrenci Code Pilates Academy ‘Uzman Eğitmenlik’ sınavına girmeye hak kazanacaktır. Öğrenci, Bu sınavı başarı ile tamamladığında ‘Code Academy Uzman Eğitmeni’ Olacaktır. Eğitmenlik Sınavı ücretlidir.

Code Academy Bünyesinde Eğitim Verebilme Şartları:

Code Academy’de tüm sertifika  programın tamamlanması  sonrasında Uzman Eğitmenlik sınavından başarılı olanlar, Code Academy bünyesinde yer alıp, eğitim vermek için Barış Özdemir’in hazırladığı özel bir sınava girmektedirler. (Yazılı ve Uygulamalı) Bu Sınav ücretlidir.

Level Eğitimleri ve Workshop Ücretleri

Level Eğitimleri ve Workshop Ücretlerine, Eğitim kitapçıkları dahildir. Ücretler Code Academy Eğitim Takviminde belirtilmiştir.

Code Academy Köprü Programı

Köprü Programı ile Code Academy Level-2 Sertifika Programından devam etmek için  Code Academy'nin hazırladığı özel bir sınava girmesi zorunludur.Köprü Programı ile geçiş sınavı ücretlidir.Köprü Programı ile Level-2 Sertifika Programına geçiş yapmak için Code Academy'nin onayladığı okullardan eğitim almış olmak gerekir.Bu okullar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaramızdan bize ulaşınız.