-- Code Pilates Academy Eğitimleri --

-  Module-1 (Mat -1 ve Reformer -1)  --------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Module-2 (Mat -2 ve Reformer -2)  --------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Module-3 (Refomer-3) - ----------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Trapeze Table (Cadillac) Module 1-2-3 --   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Chair 1-2-3     ------------------------------------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Barrels 1-2-3      --------------------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

-  Anatomi Eğitimi    ------------------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

 

 -- Code Pilates Academy Workshop'ları --

- Bel - Boyun Problemlerinde Pilates Yaklaşımları  ----------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Hamilelik’te, Hamilelik Öncesinde ve Sonrasında Pilates  -  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Pilates Aparatları (Foam Roller, Circle, Band ve Mini Ball) Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Effektif Reformer Kullanmak ve Varyasyonlar   -------------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Effektif Cadillac Kullanmak ve Varyasyonlar     -------------- Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Effektif Chair Kullanmak ve Varyasyonlar     ----------------- Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Tower Reformer 'ın Efektif Kullanımı   ----------------------   Eğitim İçeriği İçin  Tıklayın

- İleri Seviye Reformer     ---------------------------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Lordoz ‘da Pilates Yaklaşımları    ----------------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Kifoz ‘da Pilates Yaklaşımları    ------------------------------   Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Skolyoz ‘da Pilates Yaklaşımları   ----------------------------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Diz Problemlerinde Pilates Yaklaşımları.  -------------------  Eğitim İçeriği İçin  Tıklayın

- Omuz Problemlerinde Pilates Yaklaşımları   ----------------  Eğitim İçeriği İçin  Tıklayın

- Kalça Problemlerinde Pilates Yaklaşımları   ----------------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

- Dirsek Problemlerinde Pilates Yaklaşımları -----------------  Eğitim İçeriği İçin Tıklayın

 

 

Sınavlar :

Eğitmen Adayları, Mat, Reformer, Cadillac, Chair, Barrels eğitimlerini tamamladıklarında, öğretebilme kabiliyetlerini göstermek amacıyla, eğitim sonunda yazılı sınav olmaktadırlar. Sınav geçme notu '70' dir. Toplam 3 sınav hakkı vardır. 3. Sınav ücretlidir. 3 sınavdan da başarılı olunamaması durumunda, eğitmen adayının eğitimi tekrar etmesi gerekmektedir.

Yüzyüze eğitim alan eğitmen adayları, sınava yüzyüze katılacaklardır. İlk sınavdan başarısız olunduğu durumda, 2. ve 3. sınav haklarını ONLINE olarak kullanabileceklerdir.

Eğitimlerimize ONLINE katılan eğitmen adayları, sınava, eğitim sonunda ONLINE olarak katılacaklardır. İlk sınavdan başarısız olunduğu durumda, 2. ve 3. sınav haklarını yine ONLINE olarak kullanabileceklerdir.

 

Sınavı Ücretleri:

İlk sınav ücreti Eğitim için ödenen ücrete dahildir. Sınavdan başarısız olunması durumunda tekrar 2. bir sınav yapılacaktır. (ücretsiz)  2. Sınavdan da başarısız olunur ise, 3. Sınav (Son sınav hakkı) ücretlidir. Son sınavdan da başarısız olunması durumunda, eğitim tekrar edilmelidir.

Staj Süreci:

Eğitmen adayları, eğitim sonundaki sınavı başarı ile tamamladıklarında, yükümlü olduğu tüm staj saatlerini tamamlayıp, staj formlarını Code Pilates Academy’e mail yoluyla iletmeleri sonunda (academy@codepilates.com) sertifikalarını alabileceklerdir. Sertifikalar sadece elektronik formatta, PDF olarak katılımcının mail adresine gönderilecektir. Staj formları eğitim kitaplarında bulunmaktadır.

Stajınızı Code Academy Online' dan da tamamlayabilirsiniz. Güncel staj programlarımız için web sitemizi ve instagram hesabımızı (@codepilatesacademy) takip etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Online Staj programımızda haftanın 2 günü, Code Pilates Academy Master eğitmenleri ile Online Dersler ve konu anlatımları yapılmaktadır. Bir 'Eğitmen Grubu' oluşturulduğu takdirde, günler ve saatler değişebilir ve gruba özel konu anlatımı yada dersler yapılabilir.

 

Staj İçeriği :

- Eğitmen Adayının Aldığı Dersler (Online olarak yapılabilir)

- Eğitmen Adayının Verdiği Dersler (Online olarak yapılabilir)

- Gözlem Yapılan Dersler (Online olarak yapılabilir)

Online Staj programımızda haftanın 2 günü, Code Pilates Academy Master eğitmenleri ile Online Dersler ve konu anlatımları yapılmaktadır. Bir 'Eğitmen Grubu' oluşturulduğu takdirde, günler ve saatler değişebilir ve gruba özel konu anlatımı yada dersler yapılabilir.

 

Code Pilates Academy (Compherensive - CPT) Uzman Eğitmen Olabilme Şartları:

Code Pilates Academy’nin tüm sertifika  programlarının ve anatomi eğitiminin başarı ile tamamlanması  sonrasında, Code Pilates Academy Uzman (CPT) Eğitmeni olabilmek için, Mentor-1 ve Mentor-2 eğitimlerine katılmak gerekmektedir. Bu 2 seviyeden oluşan eğitimi başarı ile tamamlayanlar, Code Pilates Academy Uzman eğitmenlik (CPT) sınavına girmeye hak kazanacaklardır.

 

Mentor-1 Programı

Code Pilates Academy (Compherensive) Uzman Eğitmenlik sınavını başarı ile tamamlamış kişilerin katılabileceği 3 günlük bir programdır. (Cuma-Cumartesi-Pazar) 

Programa katılan eğitmenler, Eğitim direktörü Barış Özdemir ile, Mat 1-2 ve Reformer 1-2-3 konularında hareket uygulamaları yapmakta ve mesleklerinde uzmanlaşmak için özel bir eğitim almaktadır. Mentor-1 programı ücretli bir programdır.

Mentor-2 Programı

Code Pilates Academy (Compherensive) Uzman Eğitmenlik sınavını başarı ile tamamlamış kişilerin katılabileceği 3 günlük bir programdır. (Cuma-Cumartesi-Pazar) 

Programa katılan eğitmenler, Eğitim direktörü Barış Özdemir ile, Trapeze Table (Cadillac, Chair, Barrels) konularında hareket uygulamaları yapmakta, ve mesleklerinde uzmanlaşmak için özel bir eğitim almaktadır. Mentor-2 programı ücretli bir programdır.

 

Code Pilates Academy (Compherensive) Uzman Eğitmenlik Sınavı:

Code Pilates Academy’nin tüm sertifika  programlarının başarı ile tamamlanması sonrasında, Mentor-1 ve Mentor-2 eğitimlerine katılan eğitmenler, Code Pilates Academy ‘Uzman Eğitmenlik’ sınavına girmeye hak kazanılacaktır. Bu sınav başarı ile tamamladığında ‘Code Pilates Academy Uzman Eğitmeni’  (CPT) ünvanına sahip olunacaktır. Uzman Eğitmenlik Sınavı ücretlidir.

 

Code Pilates Academy Master Eğitmen Olabilme Şartları

Code Pilates Academy Uzman eğitmeni ünvanına sahip olan eğitmenler, Code Pilates Academy Master eğitmeni olabilmek için Master-1 ve Master-2 programlarına katılmalı ve sonrasındaki sınavlarıda da başarı ile tamamlamalıdırlar. Bu 2 seviyeden oluşan eğitimi başarı ile tamamlayanlar ve sınavlardan da başarılı olanlar, Code Pilates Academy Master Eğitmeni ünvanına sahip olacaklardır. Master-1 ve Master-2 programları ücretli programlardır. 

 

' Master-1' Programı

Code Pilates Academy Uzman Eğitmeni’ (CPT) ünvanına sahip olanları katılabileceği bu program 3 gün sürmektedir Programa katılan Code Pilates Academy Uzman Eğitmenleri, Eğitim direktörü Barış Özdemir ile Tüm ekipmanlarda hareket uygulamaları yapmakta, ve program sonunda yazılı ve uygulamalı sınava girmektedirler. Master-1 programı ücretli bir programdır.

' Master-2' Programı

Master-1 programını başarı ile tamamlayan eğitmenlerin katılabileceği bu program 3 gün sürmektedir. Programa katılan Code Pilates Academy Uzman Eğitmenleri, Eğitim direktörü Barış Özdemir ile Tüm ekipmanlarda hareket uygulamaları yapmakta, ve program sonunda yazılı ve uygulamalı sınava girmektedirler. Master-2 Programı ücretlidir.

 

Diğer Okullardan Alınmış Eğitim Sonrası CODE Academy den Devam Etmek ?

Code Pilates Academy'nin onayladığı okullardan (Okul bilgisi için iletişime geçebilirsiniz) eğitim almış ve CODE'dan devam etmek isteyen eğitmen adayları eğitimlerimize katılabilirler, ancak uzman eğitmenlik (CPT) ya da Master programlarına katılamazlar. Bu durumda 2 seçenekleri mevcuttur.

1) CODE Pilates Academy'den alınmayan eğitimleri tamamlamak ya da

2) CODE Pilates Academy KÖPRÜ PROGRAMI' na katılmak.

 

Code Pilates Academy Köprü Programı

KÖPRÜ PROGRAMI na katılacak eğitmenler, Code Pilates Academy'den alınmamış her bir eğitim için belirtilen tarihlerde 3 günlük yoğunlaştırılmış programa katılırlar ve eğitim sonrasında sınava tabi tutulurlar. Sınavdan başarılı olunduğu takdirde, Köprü Programı ile katıldıkları eğitimden CODE Pilates Academy sertifikası alınacaktır. KÖPRÜ Programı ücretlidir. 

Modüle  Eğitimleri, Workshop Ücretleri ve Kontenjan Bilgileri

CODE Pilates Academy Modüle Eğitimleri ve Workshop Ücretlerine, Eğitim kitapçıkları dahildir. Modüle Eğitimleri ve Workshoplarda kontenjan sınırı vardır ve Maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

 

ÖNEMLİ UYARI:

- Code Pilates Academy’den Alacağınız Sertifika Özel Kurum Sertifikasıdır.
- Resmi Olarak Studyo Açmak İçin ve Pilates Eğitmeni Ünvanına Sahip Olmak İçin, Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun Pilates Antrenörlük Sertifikalarını ve Vizelerini Almanız Gerekmektedir.