‘Code Academy Uzman Eğitmeni’ olabilmek için, öğrencilerin aşağıdaki eğitimleri tamamlaması gerekmektedir:

- Mat-1 ve Mat-2 

 -Reformer 1 ve Reformer 2

-Refomer-3

 -Trapeze Table (Cadillac)   1-2-3

- Chair 1-2-3

- Barrels 1-2-3

- Anatomi Eğitimi

Code Academy Workshop’ları

-Pilates Anatomisi

-Postür Analizi

-Hamilelik’te, Hamilelik Öncesinde Ve Sonrasında Pilates

-Pilates Aparatları (Foam Roller, Circle, Band ve Mini Ball)

-Reformer, Cadillac ve Chair  Varyasyonları

-İleri Seviye Reformer

-Omurga Problemleri (Lordoz, Kifoz, Skolyoz)

Sınavlar :

Eğitmen Adayı Mat ve Reformer  derslerini  tamamladığında öğretebilme kabiliyetini göstermek amacıyla yazılı ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlamalıdır.

Staj Süreci:

Eğitmen adayı,  yükümlü olduğu tüm staj saatlerini tamamlayıp, staj evraklarını doldurarak, evraklarını Code Pilates Academy’e mail yoluyla iletmeleri sonucunda Sertifikalarını alabileceklerdir. Staj belgeleri eğitim kitaplarında bulunmaktadır.

Staj İçeriği :

-Alınan Dersler

-Verilen Dersler

-Gözlem Yapılan Dersler

Sınavı Ücretleri:

İlk sınav ücreti Eğitim için ödenen ödemeye dahildir. Sınavdan başarısız olunması durumunda tekrar 2. bir sınav yapılacaktır. (ücretsiz)  2. Sınavdan da başarısız olunur ise, 3. Sınav (Son sınav hakkı) ücretlidir. Son sınavdan da başarısız olunması durumunda, eğitim tekrar edilmelidir.

Code Pilates Academy (Compherensive) Uzman Eğitmenlik Sınavı:

Code Pilates Academy’nin tüm sertifika  programlarının başarı ile tamamlanması  sonrasında, Öğrenci Code Pilates Academy ‘Uzman Eğitmenlik’ sınavına girmeye hak kazanacaktır. Öğrenci, Bu sınavı başarı ile tamamladığında ‘Code Pilates Academy Uzman Eğitmeni’ Olacaktır. Eğitmenlik Sınavı ücretlidir.

Code Pilates Academy Bünyesinde Eğitim Verebilme Şartları:

Code Pilates  Academy’de tüm sertifika  programın tamamlanması  sonrasında Uzman Eğitmenlik sınavından başarılı olanlar, Code Pilates Academy bünyesinde yer alıp, eğitim vermek için Barış Özdemir’in hazırladığı özel bir sınava girmektedirler. (Yazılı ve Uygulamalı) Bu Sınav ücretlidir.

Modüle  Eğitimleri, Workshop Ücretleri ve Kontenjan Bilgileri

Modüle  Eğitimleri ve Workshop Ücretlerine, Eğitim kitapçıkları dahildir. Ücretler Code Pİlates Academy Eğitim Takviminde belirtilmiştir.Modüle Eğitimleri ve Workshoplarda kontenjan sınırlıdır.Maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Code Pilates  Academy Köprü Programı

Köprü Programı ile Code Pilates Academy Modüle-2 Sertifika Programından devam etmek için  Code Pilates Academy'nin hazırladığı özel bir sınava girmesi zorunludur.Köprü Programı ile geçiş sınavı ücretlidir.Köprü Programı ile Modüle-2 Sertifika Programına geçiş yapmak için Code Pilates Academy'nin onayladığı okullardan eğitim almış olmak gerekir.Bu okullar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaramızdan bize ulaşınız.

 

 -Code Pilates Academy’den Alacağınız Sertifika Özel Kurum Sertifikasıdır.
- Resmi Olarak Studyo Açmak İçin ve Pilates Eğitmeni Ünvanına Sahip Olmak İçin, Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun Pilates Antrenörlük Sertifikalarını Almanız Gerekmektedir.